Albania – 30 pięknych zdjęć, które zachęcą Was do wyjazdu

Pewnie zdążyliście już zauważyć, że Albania wywarła na nas ogromne wrażenie. Przez wiele lat nam nieznana, wciągnęła nas bez reszty podczas naszej pierwszej podróży. Wywoływała skrajne emocje i wrażenia, ale też często wyraz zaskoczenia i podziwu na naszych twarzach. Podziwu dla dzikiej i nieokiełznanej natury, gościnności i pomocności Albańczyków, tempa rozwoju kraju, pięknego wybrzeża i starożytnych zabytków. Zaskoczenia – że w Europie znajduje się jeszcze tak relatywnie mało znany kraj, z bujną przyrodą i ciekawymi atrakcjami, o którym wiemy tak niewiele.

Każdy kolejny dzień w Albanii przynosił nowe zaskoczenia i nowe zachwyty. Codziennie rano nie mogliśmy się doczekać, czym dzisiaj nas Kraj Orłów zaskoczy. Nieraz nie mogliśmy wyjść ze zdumienia, na przykład wtedy, gdy po raz pierwszy ujrzeliśmy Góry Przeklęte. Albo podczas rejsu po Jeziorze Koman lub wizycie w zamku Petrele. Majestatyczne góry, zielone lasy, urokliwe jeziora, słoneczne plaże, starożytne zabytki, interesujące miasta, przemili mieszkańcy, piękna pogoda, zjawiskowe panoramy, niskie ceny, dokonała kuchnia i intensywne kolory – to wszystko złożyło się na to, że pokochaliśmy Albanię od pierwszego wejrzenia. Chcielibyśmy, abyście poczuli to samo, odważyli się, przełamali opry i obrali ten kierunek jako miejsce Waszych kolejnych wyjazdów.

Wiemy, że część z Was może mieć opory przed Albanią. Niektórzy pisali do nas z zapytaniami, czy tam na pewno jest bezpiecznie, czy czysto, czy drogi dobre, czy pogoda znośna, a plaże atrakcyjne. Na te wszystkie pytania staramy się odpowiedzieć w naszych artykułach. Jednak w tym jednym chcieliśmy ograniczyć słowa do minimum na rzecz obrazu. Nie będziemy robić długich wywodów, jak to cudownie w tej Albanii jest i jak bardzo nam się podobało. Przekonamy Was do niej zdjęciami. Pokażemy 30 najpiękniejszych zdjęć przywiezionych z tego kraju i mamy nadzieję, że zachęcą Was one do wyjazdu. A więc, oddajmy głos zdjęciom.

Jezioro Koman

Jezioro Koman

 

Jezioro Koman

 

Jezioro Koman


Góry Przeklęte /Dolina Valbone i Thethi

Góry Przeklęte

 

Dolina Valbone

 

Góry Przeklęte

 

Valbone

 

Góry Przeklęte

 

 Kruje

Kruje

 

Kruje

 

Kruje

 

Albańska Riwiera

 

Velipoje

 

Berat

Berat

 

Berat


Kanion Lengarica


Tirana

Tirana

 

Tirana

 

Tirana

 

Tirana


Zamek Prezha

Prezha

 

Zamek Petrele

Petrele

 

Petrele

 

Petrele

 

Petrele


Jezioro Szkoderskie

Jezioro Szkoderskie

 

Jezioro Szkoderskie

 

Szkodra, Twierdza Rozafa

 

 Apolonia Iliryjska

 

Gdzieś w Albanii. Zobaczcie jak tam zielono!

Albania

 

Albania

 

Albania

 

Zdjęcie 31 i 32 – bonus. Jedzenie w Albanii

 

 

I jak? Podoba Wam się Albania? Jeśli poszukujecie informacji o Albanii, zajrzyjcie do naszych innych artukułów:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *