Przewodnik we Lwowie – Kumpel Tours

Przewodnik we Lwowie? Czy to ma sens? Jeśli tak, to który albo która firma turystyczna? Jak wygląda wycieczka z przewodnikiem po najpopularniejszym wśród Polaków ukraińskim mieście? Jak ją zorganizować i ile będzie ona kosztować? W tym wpisie pokażemy Wam czy i dlaczego warto zwiedzać Lwów z przewodnikiem, polecimy konratną firmę i wskażemy wszystkie zalety oraz informacje praktyczne z tym związane. 

 • PROSIMY O CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM! Nie jesteśmy firma oferującą wycieczki z przewodnikiem, a KLIENTAMI, którzy z takiej oferty skorzystali i teraz opisują na swoim blogu podróżniczym przebieg wycieczki oraz dajemy rekomendacje dla konkretnej firmy (bezpłatnie), bo na tyle spodobały nam się oferowane przez nią wycieczki. Nie ma dnia, abyśmy nie dostali wiadomości o umówienie terminu wycieczki, wycenę dla grupy, zarezerwowanie noclegu itp.

Przewodnik we Lwowie, wycieczka z Kumpel Tours.

Przewodnik we Lwowie – czy to ma sens?

Z reguły sami zwiedzamy odwiedzane przez nas miasta. Dobrze przygotowujemy się do wyjazdów – czytamy książki, blogi, przewodniki, internetowe fora, czasem oglądamy filmy. Lubimy wiedzieć na co patrzymy i dlaczego coś wygląda, tak jak wygląda, dlaczego powstało, jaki stosunek mają do danego miejsca jego mieszkańcy. Nie lubimy chodzić jak te święte krowy, bez żadnego zrozumienia dla historii, kultury czy polityki przyglądając się poszczególnym miejscom. Lubimy wiedzieć i lubimy rozumieć. Jednak do wyjazdowego budżetu nigdy nie wliczaliśmy wydatku przeznaczonego na zwiedzanie z przewodnikiem, bo zwyczajnie woleliśmy wydać tę kwotę na coś innego, ot, chociażby na bilet wstępu do jakiegoś muzeum czy innej atrakcji. Poza tym, chyba każdy z nas doskonale pamięta te szkolne wycieczki, podczas których przewodnik monotonnym głosem usypiał wszystkich wokół, co upodabniało jego wykład do szkolnych, często nudnych lekcji.

Więc dlaczego we Lwowie zdecydowaliśmy się na zwiedzanie z przewodnikiem? Przyczyna jest prozaiczna – bo takie zwiedzanie jest tam bardzo tanie, dosłownie na każdą kieszeń. Poza tym zaciekawiła nas forma tych wycieczek, które już po opisie wydawały się być bardzo nieszablonowe. Poza tym, organizowałam wówczas wycieczkę do Lwowa dla 21 osób i chciałam, żeby był to wyjazd doskonały. Od tej wycieczki minęły już dwa lata i jak dotąd było to najlepsze zwiedzanie z przewodnikiem w naszym życiu. Nie jest to artykuł sponsorowany. Lubimy Wam polecać to, co nam w podróży się spodobało i odradzać te miejsca czy aktywności, które naszym zdaniem nie zasługują na uwagę.

Przewodnik we Lwowie, wycieczka z Kumpel Tours.

Przewodnik we Lwowie – zdecydowanie firma Kumpel Tours!

Przygotowując się do tego grupowego wyjazdu natrafiłam w internecie na oficjalną stronę Kumpel Tours i od razu przepadłam. Po pierwsze, bardzo zachęcającym czynnikiem okazała się cena. Nie od dziś wiadomo, że ceny we Lwowie są dla nas, Polaków, bardzo przystępne. Trafiliśmy na okazję, by móc poznać miasto dokładnie, z perspektywy jej mieszkańca, który opowie nam o jego historiach i tajemnicach, a to wszystko w niewygórowanej cenie. Do tego doszły pozytywne opinie na temat Kumpel Tours przeczytane w internecie oraz intrygujący program wycieczki. Decyzja mogła być tylko jedna – ciężko było z ich oferty nie skorzystać. I to był strzał w dziesiątkę! Kumpel Tours zorganizowało nam rewelacyjną zabawną, mądrą wycieczkę, z której wynieśliśmy mnóstwo wiedzy, śmiechu i pozytywnych wspomnień. Nigdy wcześniej nie mieliśmy styczności z taką formą zwiedzania. O żadnym rozczarowaniu i przynudzaniu nie było mowy. Nudne szkolne wycieczki odeszły w zapomnienie uświadamiając nam, że można przewodniczyć grupie z pasją i wiedzą, wprawiając tym samym zwiedzających w podziw i dawać im tematy do przemyśleń i rozmów.

Przewodnik we Lwowie, wycieczka z Kumpel Tours.

Przewodnik po Lwowie – jak wygląda wycieczka z Kumpel Tours?

To, co wyróżnia wycieczki organizowane przez Kumpel Tours, to ich nietuzinkowość i pewien powiew świeżości. Polubiliśmy ich za pomysłowość, wyjście poza ramy zwykłego, standardowego zwiedzania z przewodnikiem, który klepie datę za datą, goni po mieście i mówi na tyle niewyraźnie, że słyszą go jedynie osoby stojące tuż przy nim. Oferta Kumpel Tours jest bardzo szeroka, a propozycje zwiedzania zróżnicowane. Dla przykładu, możecie zapisać się na:

 • wycieczkę po dachach Lwowa – podczas których przewodnik oprowadza po tych znanych, a także pomijanych, nieturystycznych punktach widokowych, tarasach i dachach, skąd możecie podziwiać całe miasto z różnych perspektyw. (36 zł/osoba).
 • wycieczka po podziemiach Lwowa – z której skorzystaliśmy sami podczas naszego pobytu. Przewodnik oprowadza po tunelach, piwnicach i zakamarkach kościołów, cerkwi, restauracji, niezwykłej starej Apteki czy Fabryki Kawy. To zwiedzanie okazało się niezwykle interesujące, ponieważ opierało się w głównej mierze na przytaczaniu przez przewodnika legend i anegdotek na temat Lwowa oraz pozwalało obejrzeć jego podziemia, co jest jest typową formą zwiedzania miasta. (22 zł/osoba).
 • zaginiony Lwów – wycieczka obejmuje zwiedzanie mniej znanych, a równie atrakcyjnych części Lwowa, poznanie jego zakamarków i nieturystycznych dzielnic. (22 zł/osoba, czas – 2 h).
 • Wędrówki z piwem – trzygodzinna wycieczka to nie tylko wizyta w browarze i Muzeum Browaru, ale też degustacja piw. Kumpel Tours tak reklamuje tę wycieczkę: Wycieczka bazuje na opowiadaniach o wesołych przygodach wybitnych postaci historycznych – dawnych wielbicieli piwa Lwowskiego. Nie usłyszysz sztywnych faktów historycznych, przewodnik – znawca historii ukraińskiej – otworzy przed zwiedzającymi wesoły i jaskrawy świat baciarów lwowskich we wszystkich jego barwach. (44 zł/osoba, czas – 3 h. Cena zawiera bilety wstępu oraz koszt degustacji piw).
 • Gra miejska „Znajdź swojego Lwa” – we Lwowie znajduje się 4500 wizerunków lwa – figur, pomników czy płaskorzeźb. Na początku przewodnik zabiera uczestników wycieczki na krótkie zwiedzanie miasta i zapoznanie się z jego topografią, podczas której opowiada o najbardziej fascynujących przygodach związanych z Lwowem. Następnie dzieli grupę na dwie mniejsze, które według mapki i określonych zadań grają w podchody i muszą odnaleźć jak najwięcej wizerunków lwa. (36 zł/osoba. Czas – 3h).
 • Nocna straż Lwowa – to wycieczka, w której braliśmy udział i jesteśmy nią zachwyceni! Naszym przewodnikiem był mężczyzna w barwnym stroju, który kazał się tytułować Nocnym Burmistrzem Lwowa i oprowadzał nas po mniej znanych (ale nie tylko) częściach miasta, pokazywał nam jego ukryte skarby, opowiadał legendy i mrożące krew w żyłach historie. My, jako turyści, byliśmy strażnikami Lwowa i nasze zwiedzanie polegało na tym, że przemierzaliśmy ulice miasta w poszukiwaniu złoczyńców. A ci się pojawiali! Co rusz z jakiejś bramy wyskakiwał do nas a to jakiś rozbójnik, a to rycerz, a to księżniczka. Wszyscy oni byli aktorami z Kumpel Tours w teatralnych strojach, którzy towarzyszyli naszemu zwiedzaniu. Nocny Burmistrz chodził z zapaloną latarnią, a jego cięty humor i zabawne zadania dla uczestników wycieczki totalnie nas zauroczyły. Każdy z nas otrzymał odznakę, dzięki której staliśmy się Nocnymi Strażnikami Lwowa. Na koniec Burmistrz odśpiewał nam pieśń i zrobił z nami pamiątkowe zdjęcie. Wycieczka zakończyła się owacjami! (26 zł/osoba. Czas – 3h).

Przewodnik we Lwowie, wycieczka z Kumpel Tours. Zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony Kumpel Tours.

Nie są to jedyne wycieczki z oferty Kumpel Tours. Firma oferuje zwiedzanie Lwowa z przewodnikiem na rowerach, w autobusach, dla zakochany, wycieczki poza miasto czy wycieczki kulinarne, po najciekawszych restauracjach. Ich oferta wciąż się rozszerza i jest tak bogata, że aż trudno się zdecydować, którą wycieczkę wybrać. Wszystkie szczegółowe informacje na temat każdej wycieczki znajdziecie na oficjalnej stronie Kumpel Tours:

http://www.kumpel-tour.com/pl/home/

Przewodnik we Lwowie, wycieczka z Kumpel Tours.

Zalety zwiedzania Lwowa z Kumpel Tours:

 1. Przewodnicy mówią po polsku – co z pewnością się okaże sporym ułatwieniem dla osób, które nie znają angielskiego i nie najlepiej rozumieją ukraiński.
 2. Ceny – jak sami widzicie, ceny nie są wygórowane i warto pozwolić sobie na taki wydatek.
 3. Cena może być niższa – jeśli grupa jest duża. Nasza grupa liczyła ponad 20 osób, więc za obie wycieczki płaciliśmy ledwie po 20 kilka złotych. Wszystko zależy od tego, jak sami się umówicie z Kumpel Tours.
 4. Rezerwacja online – już przed wyjazdem możecie zaklepać wycieczkę i nie martwić się, że na miejscu nie załapiecie się na nią.
 5. Harmonogram – na stronie możecie sprawdzić kalendarz wycieczek.
 6. Brak sztampowości – po zwiedzaniu Lwowa sformułowanie „zwiedzanie z przewodnikiem” nabrało dla nas zupełnie nowego znaczenia.
 7. Ciekawy sposób przekazu – słuchaliśmy naszych przewodników z zapartym tchem i podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji!
 8. Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa – rewelacyjne połączenie edukacji i zabawy dało ciekawy efekt. Przewodnicy umieli nas zainteresować, rozbawić, włączyć do gry.
 9. Dobry wybór pracowników – wydaje nam się, że spore znaczenie ma także dobór przewodników. Nasi, a zwłaszcza Nocny Burmistrz Lwowa, byli osobami z ogromną charyzmą. Do tego stopnia, że nikt z nas nie ważył się odezwać, gdy przewodnik był w trakcie opowieści. Każdy z nas nie chciał uronić ani jednego słowa z ich historii.

W przypadku naszej wycieczki, przewodnik we Lwowie był najlepszą decyzją, jaką podjęliśmy i najkorzystniej spożytkowanymi pieniędzmi podczas podróży. Warto było się przełamać i zdecydować na zwiedzanie w towarzystwie osoby doświadczonej i posiadającej ogromny zasób wiedzy o mieście. Wzięliśmy udział w dwóch wycieczkach z Kumpel Tours i z obu jesteśmy niezmiernie zadowoleni. Dowód? 21 zachwyconych osób. Jeśli wybieracie się do Lwowa, koniecznie zastanówcie się nad skorzystaniem z oferty Kumpel Tours. Podczas takiej wycieczki można się dowiedzieć naprawdę sporo ciekawych, smutnych, intrygujących czy też radosnych historii z życia miasta, poznać jego zaułki i mniej oblegane atrakcje, sporo się nauczyć, a jeszcze więcej pośmiać. Dobre wrażenia macie zagwarantowane!

Przewodnik we Lwowie, wycieczka z Kumpel Tours

Magda

Jeśli interesują Was inne artykuły z Lwowa, znajdziecie je tutaj:

Dojazd do Lwowa – jak zrobić to najlepiej?

Gdzie zjeść we Lwowie – przewodnik kulinarny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *