O nas

Dlaczego warto zostać z nami na dłużej?

Jesteśmy podróżującą parą z… obecnie z Mosiny, niewielkiej miejscowości pod Poznaniem. Ostatnie 10 lat spędziliśmy we Wrocławiu. Co dalej? To się okaże…

Lubimy każdy rodzaj podróżowania – od stopowania po loty, od namiotu po komfortowe hotele. Odnajdziemy się w każdej sytuacji. Wszystkiego trzeba w życiu spróbować!

Podróżujemy kulinarnie, więc po każdej podróży pojawia się u nas gastro przewodnik pełen lokalnych smaków.

Zwiedzamy bardzo intensywnie, staramy się wyszukiwać mniej znane miejsca, w miastach odwiedzamy muzea oraz atrakcje związane z historią i kulturą.

Uwielbiamy naturę i piękne górskie widoki, którymi chętnie się dzielimy z innymi.

Chcemy wiedzieć na co patrzymy – dlaczego i kiedy coś powstało. To pozwala nam lepiej rozumieć odwiedzane miejsca.

Kolekcjonujemy doświadczenia i szukamy inspiracji, dlatego podczas podróży zawsze staramy się zrobić coś dla nas nowego.

Mamy otwarte głowy i cenimy różnorodność. Staramy się podróżować z szacunkiem do zwiedzanych miejsc i mijanych ludzi.

Jesteśmy mistrzami wyszukiwania tanich okazji. Lubimy luksusowe podróże, ale nie chcemy przepłacać. Dlatego zawsze szukamy czegoś pomiędzy.

Nasze przewodniki są na tyle różnorodne, że każdy powinien znaleźć w nich informacje, których szuka.

Specjalizujemy się w przewodnikach praktycznych. Podczas ich pisania staramy się przewidzieć jakie pytania mogą nam zadać czytelnicy i w tekstach udzielamy na nie odpowiedzi. W tych kwestiach nie pozostawiamy białych plam.

Nigdy nie mówimy kategorycznie, że jakieś miejsce jest brzydkie i nie warto do niego jechać. Z każdej podróży staramy się wyciągnąć coś dla siebie. Poza tym pamiętamy, że wszyscy mamy odmienne gusta i to, co nie poboda się nam, może zachwycić pozostałych.

W każdej wolnej chwili albo jesteśmy w podróży, albo planujemy kolejną. I w tym właśnie miejscu podzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami.

Blogów podróżniczych jest wiele. Ale mamy świadomość, że nie wszędzie można znaleźć tak merytoryczne artykuły, tyle praktycznych wskazówek i ogrom włożonej pracy, jak u nas. Nie pożałujecie!

Chodźcie, zaplanujmy razem Waszą wymarzoną podróż! 

Magda & Marcin

 

WSPÓŁPRACA

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami, napisz maila na adres wypiszwymalujpodroz@gmail.com!