Atrakcje na Islandii. Co zobaczyć na Islandii?

Atrakcje na Islandii wprowadziły nas na jakiś wyższy poziom zachwytów podczas podróży. Po powrocie nadal nie możemy dojść do siebie. Takie natężenie widoków i atrakcji na tak małej przestrzeni trzeba sobie dawkować. W tym przewodniku znajdziecie listę aż 40 atrakcji na Islandii, które warto zobaczyć podczas pierwszej wizyty na wyspie. Jest w czym wybierać!

Co zobaczyć na Islandii?

1. Háifoss 

Na Islandii jest tak wiele pięknych wodospadów, że aż ciężko wybrać najładniejszy. Ale jeśli chodzi o moje ulubione atrakcje na Islandii, to Haifoss jest w moim osobistym top. Zachwyciła mnie jego wysokość, perspektywa z jakiej można go oglądać, rozległa dolina do której wpadają kaskady wody i zielone góry go otaczające. Podczas naszej wizyty para brała ślub z widokiem na wodospad i wcale się temu nie dziwię – widoki są spektakularne.

Haifoss | Atrakcje na Islandii
Wodospad Háifoss | Atrakcje na Islandii

2. Fjallsárlón

To jezioro lodowcowe sprawiło, że poczuliśmy się jak na Grenladii czy Antarktydzie. Niesamowite, surowe krajobrazy, błękit i biel wysokich lodowych skał schodzących wprost do niebieskiej wody, kry lodowe pływające po powierzchni jeziora… coś zachwycającego! Po jeziorze lodowcowym można pływać łodzią podczas wycieczki.

Fjallsárlón | Atrakcje na Islandii

3. Kvernufoss

Cudo, cudo i jeszcze raz cudo. Wodospad w niewielkim zielonym kanionie jest jednym z naszych ulubionych miejsc na całej wyspie. Przy Kvernufoss odnieśliśmy wrażenie, jak byśmy byli w jakimś zapomnianym zakątku świata. A ci, co nie boją się zmoknąć, mogą przejść za wodospad i podziwiać go z tej ciekawej perspektywy. Kvernufoss wydaje się odosobnioną atrakcją, byliśmy tam niemal jedynymi zwiedzającymi. A to naprawdę magiczne miejsce!

Kvernufoss | Atrakcje na Islandii

4. Landmannalaugar

‏Jeśli chodzi o atrakcje na Islandii, to zdecydowanie jedno z naszych ulubionych miejsc. Kolorowe góry w interiorze zrobiły na nas ogromne wrażenie. Intensywność barw na tym obszarze jest niesamowita. Spacerując wytyczoną trasą można podziwiać czarny masyw wulkanu (na który można też wejść!), pola lawowe, łąki pełne kwiatów, niesamowite formacje skalne. Tutaj też zaczynają się dłuższe szlaki prowadzące w głąb interioru. Niesamowite, że natura możne stworzyć takie cuda, jak namalowane.

5. Vestrahorn

Surowe krajobrazy pod poszarpanym pasmem górskim Vestrahorn były jednym z tych miejsc, które bardzo chcieliśmy zobaczyć. I nie zawiedliśmy się. Majestatyczne góry odbijające się w wodzie, czarna plaża, wydmy, a do tego kilka dodatkowych atrakcji w okolicy, takich jak wioska wikingów czy możliwość oglądania fok na plaży. Vestrahorn często pojawia się na pocztówkach czy kalendarzach. Ciężko uwierzyć, że Vestrahorn przypominający norweskie szczyty, liczy sobie mniej niż 1000 metrów wysokości.

Vestrahorn | Atrakcje na Islandii
Plaża na przylądku Vestrahorn | Atrakcje na Islandii

6. Kanion Fjaðrárgljúfur

2 kilometry długości i 100 metrów wysokości zachwytu. Ten nieduży kanion zachwyca ciekawymi formacjami skalnymi, które go otaczają, wysokim wodospadeem z hukiem wpadającym do rzeki oraz otoczeniem. Zielone, łagodne pagórki wokół Fjaðrárgljúfur przypominają szkockie wzgórza. Kanion podziwia się z wysoko położonej platformy widokowej. Najbardziej podobała nam się intensywna zieleń zdobiąca skały kanionu. Kanion pojawia się w jednym odcinków ostatniego sezonu Gry o Tron.

Fjaðrárgljúfur  | Atrakcje na Islandii

7. Svínafellsjökull

Ten lodowiec można podziwiać z bliska. Co prawda latem część lodu przybrała czarny kolor, ale jeszcze niektóre skalne bryły pływające po niewielkim jeziorze miały piękny odcień turkusu. Zachwycił nas rozmiar czoła lodowca. W okolicy znajduje się ciekawy wodospad Svartifoss. Svínafellsjökull to tak naprawdę lodowiec wylotowy potężnego lodowca Vatnajökull. Lodowiec Svínafellsjökull jest łatwo dostępny dla turystów, zdje się być na wyciągnięcie ręki.

Lodowiec | Atrakcje na Islandii

8. Półwysep Dyrhólaey

Kolejna majestatyczna atrakcja na Islandii, gdzie można podziwiać potęgę natury, a człowiek zdaje się być przy tym nic nieznaczącą mrówką. Półwysep Dyrhólaey to idealne miejsce to oglądania wschodów i zachodów słońca, a także podglądania życia uroczych maskonurów. Do tego widzieliśmy tu fokę. Na miejscu można podziwiać potężnych rozmiarów łuk skalny, rozległą czarną plażę, wysokie na ponad 100 metrów klify i ciekawe formacje skalne wyłaniające się z wody. Robi wrażenie!

Półwysep Dyrhólaey  | Atrakcje na Islandii

9. Pole geotermalne Hverir

Chociaż niewiarygodnie tu śmierdzi zgniłym jajem, to warto się przemęczyć i zobaczyć widoki niczym z innej planety. Obszar geotermalny Hverir to pełne niesamowitych kolorów miejsce, gdzie można oglądać niewielkie, bulgocące baseny błotne. Para unosząca się z nich przynosi nieprzyjemny zapach siarki. A wszystko to dzięki temu, że pod powierzchnią temperatura dochodzi do 200°C, a podgrzewana w ten sposób woda wydobywa się na zewnątrz. Dzięki gazom ulatniającym się z wnętrza ziemi, cała okolica przybiera niesamowite barwy.

Pole geotermalne Hverir | Atrakcje na Islandii
Hverir | Atrakcje na Islandii

10. Kanion Sigöldugljufur

Naszym zdaniem to jedna z najlepszych atrakcji na Islandii i najpiękniejszy kanion na wyspie. Niesamowity Sigöldugljufur zdaje się być rajem utraconym, miejscem odizolowanym i baśniowym. Gdzie cienkie nitki wodospadów spadają z wysokich klifów do turkusowej wody, skały przbierają fantastyczne kształty, a całość otacza księżycowy krajobraz. Miejsce jak z bajki.

11. Búðakirkja i Hofskirkja

Ciekawe, malowniczo położone kościoły na Islandii to na pewno dodatkowa atrakcja, a nie główny cel turystów przylatujących na wyspę. Ale warto je przy okazji zobaczyć, bo niektóre z nich prezentują się naprawdę wyjątkowo. Szczególnie ujął nas czarny, tajemniczy Búðakirkja oraz w całości pokryty mchem Hofskirkja.

Búðakirkja | Atrakcje na Islandii
Hofskirkja | Atrakcje na Islandii

12. Seljalandsfoss

Pierwsza atrakcja, jaką zwiedzaliśmy na Islandii i to od razu jaka! Seljalandsfoss to miejsce popularne, ale się temu nie dziwimy. Wodospad jest spektakularny! Ogrom wody spadający z wysokich skał funduje zwiedzającym mocny prysznic. Do tego wodospad można obejść dookoła, co jest wyjątkowym przeżyciem. Wodospad osiąga 60 metrów wysokości i widać go już z daleka.

13. Plaża Reynisfjara

Słynna czarna plaża na Islandii słynie z czarnego pisaku i żwiru, który ją pokrywa, bazaltowych formacji skalnych oraz groźnie wyglądających skał Reynisdrangar, wokół których krąży mnóstwo islandzkich legend. Plaża Reynisfjara uznawana jest za jedną z najpiękniejszych plaż świata. Lecz nie jest to miejsce, które może kojarzyć się ze słonecznymi plażami, gdzie spędzamy wakacje. Siła fal rozbijających się o czarną plażę, a do tego wysokie klify tworzą krajobraz tajemniczy, groźny, surowy w swym pięknie. Oglądaliśmy ją wieczorem, podczas mgły i kiepskiej pogody, ale to tylko dodało jej uroku.

Czarna Plaża na Islandii | Atrakcje na Islandii

14. Wulkan Leirhnjúkur

To część wulkanu Krafla, której kaldera ciągnię się aż na 10 kilometrów. Leirhnjúkur to spokojne miejsce, o wiele spokojniejsze niż położony przy drodze numer 1 obszar geotermalny Hverir. Na miejscu możemy podziwiać niekończące się połacie zastygłej lawy, rdzawe wzgórza, dym unoszący się nad ziemią o zapachu siarki, kolorowe oczka błotne, gorące kamienie i skały. Leirhnjúkur może przypominać artystyczne wizje piekła!

Leirhnjúkur | Atrakcje na Islandii
Pola lawowe na Islandii | Atrakcje na Islandii

15. Geysir i Stokkur

Dwa jedyne aktywne gejzery na terenie Europy? Tak, to trzeba zobaczyć. Od nazwy Geysir wzięła się nazwa ogólna gejzer nadawana tego typu podziemnym źródłom. Stokkur jest największym gejzerem na Islandii, wybucha co kilka minut na wysokość do 30 metrów. Niestety Geysir, który może wystrzelić wodę nawet na 70 metrów wysokości, robi to niezmiernie rzadko i aktualnie uznawany jest za nieaktywny. Mimo to warto obejrzeć pola termalne w okolicy i Strokkur, bo emocje przy oczekiwaniu na wybuch są świetne!

16. Gullfoss

Kolejny wodospad, który zrobił na nas ogromne wrażenie. Najpopularniejsze atrakcje na Islandii koncentrują się między innymi na obszarze Złotego Kręgu. I naszym zdaniem Gullfoss to najlepsza atrakcja w tej okolicy. Gulfoss zachwyca swoimi rozmiarami i dwoma, nierównymi kaskadami. Wydawało nam się, że po Iguazu żadne inne wodospady nie zrobią na nas takiego wrażenia. A jednak, wystarczyło pojechać na Islandię!

17. Wodospad Stjórnarfoss

Niewielki, często pomijany wodospad zauroczył nas swoim malowniczym położeniem. Warto zrobić sobie przy nim przerwę, zwłaszcza że znajduje się tuż przy krajowej „jedynce”.

Stjórnarfoss | Atrakcje na Islandii

18. Wodospad Gljufrabui

Ten 40-metrowy wodospad zachwyca swoim położeniem. Gljufrabui ukryty jest między skałami, w krótkim, ale dość trudno dostępnym kanionie. A jak już się pod wodospadem znajdziecie, to prysznic gwarantowany. Dla nas to sentymentalne miejsce, bo nasi towarzysze podróży właśnie tutaj się zaręczyli. Wymarzona sceneria na takie wydarzenie!

Wodospad Gljufrabui | Atrakcje na Islandii

19. Almannagjá w Þingvellir 

Almannagjá, czyli Wąwóz Wszystkich Ludzi. To fragment szczeliny w Parku Narodowym Þingvellir, wyznaczającej granice między płytą tektoniczną Euroazjatycką a Północnoamerykańską. Szczelina ta przypomina kanion, który ma 63 metry głębokości. Jest to ważne miejsce z punktu widzenia historii Islandii. To właśnie w Almannagjá w 930 roku zgromadził się pierwszy na świecie parlament. Tutaj też ogłoszono niepodległość Islandii w XX wieku. Cała okolica została wpisana na listę UNESCO.

20. Skógafoss

Marzyłam o zobaczeniu tego wodospadu od dawna. Widziałam go na tylu zdjęciach, w tylu filmach i serialach. I okazał się tak idealny, jak myślałam. Cóż można więcej rzec? To jedna z popularniejszych atrakcji Islandii i naprawdę warto zobaczyć Skogafoss na własne oczy. Wody wodospadu spadają z klifu dawnego wybrzeża. Skogafoss liczy sobie aż 60 metrów wysokości i nawet do 25 metrów szerokości. Według legendy za wodospadem wikingowie ukryli skarb.

Skogafoss | Atrakcje na Islandii

21. Kirkjufell

Myślisz „Atrakcje na Islandii” i przed oczami widzisz stożkowatą górę? To właśnie pocztówkowy Kirkjufell jest jedną z wizytówek tego kraju. Tutaj właściwie przyjeżdża się po jeden, konkretny widok. Ale za to jaki oryginalny! Góra Kirkjufell uznawana jest za najpiękniejszą w całej Islandii. Liczy sobie ledwie niecałe 500 metrów wysokości, a swoją popularność zawdzięcza niezwykłemu kształtowi. Pod górą znajduje się niewielki wodospad. Wyjątkowo malownicze miejsce. Ogromne wrażenie zrobiły na nas też góry w okolicy Kirkjufell – potężne, masywne, zielone i spowite mgłą.

Kirkjufell | Atrakcje na Islandii
Kirkjufellfoss | Atrakcje na Islandii

22. Gatklettur i Stone Bridge

Gatklettur, czyli Dziurawa Skała. W tym rejonie islandzkiego wybrzeża można podziwiać piękne formacje skalne, klify i nieco ukryty kamienny most. Surowe piękno krajobrazu wzmagają potężne fale zimnego ocenau, rozbijajace się o skały wystające z wody.

Gatklettur | Atrakcje na Islandii
Wybrzeże Islandii | Atrakcje na Islandii
Stone Bridge | Atrakcje na Islandii

23. Sigoldufoss

Kolejne piękne wodospady. W tym wypadku Wodospad Sigoldufoss zachwyca obłędnym turkusem basenu, do którego wpadają kaskady wody. Woda dalej wypływa niewielkim kanionem i dąży do pobliskiego jeziora Krókslón. Kolory wody zdają się wyjątkowo intensywnie na tle księżycowego krajobrazu interioru.

Co zobaczyć na Islandii | Wodospad Sigoldufoss
Sigoldufoss | Atrakcje na Islandii
Księżycowy krajobraz w Interiorze | Atrakcje na Islandii

24. Diamentowa plaża

Diamentowa plaża okazała się małym rozczarowaniem. Naszym zdaniem nie jest to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc na Islandii, ale jeśli jesteście w zatoce lodowcowej położonej tuż obok, warto tu przyjśc chociaż na kilka minut. Oderwane z lodowca kawałki lodu wypływają rzeką do oceanu, a te następnie wyrzuca je na plaże, co daje ciekawy efekt. Najlepiej przyjść tu rano, bo do wieczora kawałki lodu zdążą się roztopić. Diamond Beach o wiele lepiej prezentuje się zimą, bo wówczas znajdujące się na niej kry lodowe są o wiele większe.

Diamond Beach | Atrakcje na Islandii
Diamentowa plaża | Atrakcje na Islandii

25. Fardagafoss

Kolejny uroczy, mniej znany wodospad. Do masywnego Fardagafoss trzeba dojść krótkim i przyjemnym szlakiem. Jedna z ładniejszych atrakcji na wschodzie Islandii. Podczas spaceru do wodospadu mija się jeszcze jeden, mniejszy wodospad.

Fardagafoss | Atrakcje na Islandii

26. Foki na play Ytri Tunga

Plaża jak plaża, w sumie nic specjalnego. Ale warto tu przyjechać, by móc podziwiać foki w ich naturalnym środowisku. Niesamowite doświadczenie! Trzeba przestrzegać określonych zasad podczas pobytu na plaży – nie podchodzić zbyt blisko, być cicho, nie śmiecić itd. My jeszcze na dodatek trafiliśmy na martwego wieloryba na plaży…

Foki na plaży Ytri Tunga | Atrakcje na Islandii

27. Rjúkandi

Tak, kolejny wodospad. Ale co zrobić, skoro atrakcje na Islandii to w znacznej części właśnie spektakularne, wyjątkowe wodospady? Przepiękny, wysoki Rjukandi znajduje się zaraz przy drodze – więc to idealne miejsce na postój podczas objeżdżania kraju dookoła. Rjukandi liczy sobie aż ponad 100 metrów wysokości, więc robi wrażenie!

Wodospad Rjúkandi | Atrakcje na Islandii

28. Kanion Stuðlagil

Bardzo popularne ostatnio miejsce. Kanion wyróżnia się bazaltowymi kolumnami, które tworzą jego dwie wysokie ściany. Zdarza się, że woda w kanionie ma piękny turkusowy kolor. Kłopot z tą atrakcją jest taki, że prowadzą do niego dwie trasy. Do jednej strony kanionu można podjechać autem, ale widok jest bardzo ograniczony. Do strony wschodniej (ładniejszej) kanionu Stuðlagil można tylko dojść 5-kilometrową trasą. My ze względu na brak czasu wybraliśmy pierwszą opcję, czego trochę żałujemy.

Kanion Stuðlagil | Atrakcje na Islandii
Strudlagil | Atrakcje na Islandii

29. Wodospady Selfoss i Dettifoss

Co to był za zachwyt! Próg wodospadu Selfoss jest bardzo nietypowy, bo leży wzdłuż brzegu rzeki, tworząc niemal długie zakole, z którego przelewają się brunatne wody. Choć sama wysokość wosodpadu nie jest imponująca, bo Selfoss liczy sobie ledwie 10 metrów, to jako całość zrobił na na nas ogromne wrażenie. Ciemne, przypominające błoto wody płyną dalej w zastraszającym tempie, dlatego warto podczas zwiedzania uważnie patrzeć pod nogi.

Selfoss | Atrakcje na Islandii
Wodospady Selfoss | Atrakcje na Islandii

Wcześniej, przed Selfoss, można oglądać wodospad Dettifoss – szeroki na 100 metrów i wysoki na 45. Objętość wody, która się przez niego dosłownie przewala czyni go najpotężniejszym wodospadem w Europie. Energia wytarzana z mocy wodospadu mogłaby zasilać kilkutysięczne miasto! Ważna informacja: wodospady moża oglądać z dwóch stron i zdecydowanie bardziej polecamy wschodnią!

30. Krater Kerid

Są ciekawsze atrakcje na Islandii, niż ten krater. Ale jeśli jesteście w okolicy, to warto tu wstąpić na chwilkę. Wenwątrz krateru znajduje się niewielkie, barwne jeziorko. Kerid nie powstał w trakcie erupcji wulkanicznej. Uważa się, że stożkowy wulkan wybuchł, wylewając na zewnątrz zapasy magmy, a gdy ten proces dobiegł końca, stożek zapadł się do pustej komory magmowej. Ściany kaldery mają ciekawy, rdzawy kolor i są obrośnięte mchem oraz skąpą roślinnością.

Krater Kerid | Atrakcje na Islandii

31. Wulkan Fagradalsfjall 

Ach, co to było za rozczarowanie. Ten aktywny islandzki wulkan od kilku miesięcy budzi ogromne emocje – jego niesamowite erupcje czerwonej lawy przyciągają coraz więcej turystów. My również marzyliśmy o tym, by zobaczyć działający wulkan na własne oczy. Jednak podczas naszego pobytu w okolicach Fagradalsfjall, wulkan postanowił pospać dłużej niż zwykle i nie zaszczycił nas swoją aktywną obecnością. Przynajmniej mamy kolejny powód, by na Islandię wrócić.

Abyście mieli pełny obraz tego, jak ten wygląda podczas wybuchu, wrzucamy zdjęcie z Instagrama:

32. Blue Lagoon

To taki islandzki klasyk – niektórzy mówią, że przereklamowany, a przecież na wyspie są dziesiątki darmowych gorących źródeł. Nie zmienia to jednak faktu, że woda w Blue Lagoon ma obłędny, jasno turkusowy kolor i to fajne miejsce, w którym można odpocząć po intensywnym zwiedzaniu Islandii. Raczej tam znowu nie wrócimy, bo bilety są dość drogie, ale miło było zobaczyć to miejsce na żywo i wygrzać w nim swoje cztery litery 😉

Blue Lagoon | Atrakcje na Islandii

33. Skarðsvík

Piękna plaża na półwyspie Snæfellsjökull, o niespotykanym na Islandii złotym kolorze piasku. Woda oblewająca plażę, w zależności od pory dnia i roku, przyjmuje ładne, błękitne barwy.

Skardsvik | Atrakcje na Islandii
Plaża Skarðsvík | Atrakcje na Islandii

34. Reykjavik

Nie będziemy odkrywczy i napiszemy to co wszyscy – warto przy okazji, ale nie jakoś specjalnie. Wszak na Islandię przyjeżdża się po cuda natury, a nie na zwiedzanie muzeów. Naturalne atrakcje na Islandii biją jej stolicę na głowę. Reykjavik to naszym zdaniem dość nietypowe, kamerlane miasto. Podobały nam się kolorowe uliczki w centrum miasta, budynek Opery, ciekawe sklepy i liczne restauracje. Jeśli macie dużo czasu i lubicie city breaki, to w mieście znajduje się kilka interesujących muzeów i Ogród Botaniczny.

35. Foss a Sidu

Ciężko jest na Islandii pokonywać kolejne kilometry, kiedy z każdą przebytą milą po drodze pojawiają się nowe cuda, przy których człowiek po prostu musi się zatrzymać. Tak było i w przypadku wysokiego wodospadu Foss a Sidu. Wysoki, smukły i majestatyczny, w otoczeniu wysokich klifów obrośniętych zieloną roślinnością, prezentuje się wyjątkowo.

 Foss a Sidu | Atrakcje na Islandii

36. Djúpalónssandur

Kolejna ciekawa, piaszczysta, czarna plaża, tym razem na półwyspie Snæfellsjökull. Wyróżnia się ciemnymi, nietypowymi formacjami skalnymi pochodzenia wulkanicznego. Miejsce raczej z kategorii „przy okazji, jeśli mamy czas”.

Djúpalónssandur | Atrakcje na Islandii

37. Jökulsárlón

Kojarzycie lodowy pałac z jednego z filmów o Jamsie Bondzie? Gdzie brytyjski agent ścigał się po zamarzniętym jeziorze? Te sceny były kręcone właśnie tutaj, w Jökulsárlón. Pamiętam jak w dzieciństwie oglądając „Śmierć nadejdzie jutro” zastanawiałam się, gdzie znajduje się to niezwykłe miejsce. I teraz mogłam w końcu zobaczyć je na własne oczy. A to nie wszystko, bo byliśmy jeszcze świadkiem rozłamania się na pół fragmentu ogromnej góry lodowej pływającego po zatoce. Większość tych pływajacych kawałków lodu znajduje się pod wodą, a na górze widoczny jest jedynie ich czubek. Widoki jak z bajki!

Jökulsárlón | Atrakcje na Islandii

38. Punkt widokowy Scenic Green Lava Walk

Idealne miejsce na szybki postój podczas objazdówki krajową droga numer 1. Z tego punktu widokowego można podziwiać rozległe pola lawy, na których wyrósł mech o niemal neonowym kolorze. Widoki jak z jakiejś bajki!

39. Godafoss

Godafoss, czyli wodospad bogów. Niewielki, malowniczy i oryginalny wodospad zauroczył nas swoim nietypowym kształtem. Dwa główne strumienie liczą sobie po 10 i 12 metrów wyokości, a pomiędzy nimi płynie jeszcze jeden, mniejszy. Choć jego rozmiary nie wyróżniają się, to z pewnością jeden z najładniejszych islandzkich wodospadów.

40. Seyðisfjörður

Atrakcje na Islandii to w 99% natura, ale warto zatrzymać się w tym uroczym miasteczku, które uznawane jest za najpiękniejsze na całej wyspie. Co prawda nie widzieliśmy wszystkich, ale te przez które przejeżdżaliśmy raczej utwierdzają nas w tym przekonaniu. Miasteczko jest ładnie położone nad fiordem, kolorowe, malownicze i zwyczajne urocze. Do tego droga prowadząca do Seyðisfjörður jest spektakularna.

Atrakcje na Islandii osiągają zupełnie inny poziom, nowy dla nas wymiar. Islandia jest niezwykła, wyjątkowa i baśniowa. Już widoki po drodze przyprawiają o dreszcze zachwytu. Po powrocie nadal nie potrafimy dojść do siebie. Ilość niesamowitych atrakcji na Islandii po prostu przytłacza. Co byście nie wybrali, czego nie zobaczyli, dwie rzeczy są pewne – będzie wam się podobało i będziecie chcieli wrócić po więcej. Bo Islandia uzależnia.

Pozostałe artykuły z Islandii:

Udanej podróży, Magda!

Koniec lata na Islandii

Na tej stronie znajdziecie przydatne informacje o Islandii.

5 odpowiedzi na “Atrakcje na Islandii. Co zobaczyć na Islandii?”

Śledziłem Waszą podróż na FB i z niecierpliwością czekałam na taki wpis. Praktyczne informacje z drugiego wpisu są po prostu rewelacyjne. Dziękuję z pewnością się przyda ….kiedyś, może całkiem niedługo. Po tegorocznych wakacjach na północy Norwegii jestem totalnie zauroczona takimi surowymi i pięknymi krajobrazami
Pozdrawiam

Islandia jest przepiękna, co oczywiście udało Wam się pokazać we wpisie. Chciałabym zobaczyć wszystkie miejsca. Niestety póki co nie zanosi się, żeby mi się udało wybrać w tamtym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *